филм

април 8, 2019

ФИЛМОТ „СВЕДОК“ ДЕНЕСКА ВО СТРУМИЦА!

Со почеток од 20:00 часот, денеска во големата сала на

Види повеќе

април 4, 2019

ФИЛМОТ „СВЕДОК“ ВО ПОНЕДЕЛНИК ВО СТРУМИЦА!

Со почеток од 20:00 часот, во понеделник во големата сала

Види повеќе

декември 13, 2018

КОНЕЧНО: „Златната Петорка“ од денеска може да го гледате и онлајн!

ЗЛАТНА ПЕТОРКА, наградуван и интернационално верификуван, конечно слободно и онлајн!

Види повеќе

декември 7, 2018

(ФОТО) ЈАНИ БОЈАЏИ И „РУГАЊЕ СО ХРИСТОС“ ПРЕЧЕКАНИ СО ГРОМОГЛАСЕН АПЛАУЗ СИНОЌА ВО СТРУМИЦА!

Синоќа во големата сала на НУЦК „Антон Панов“, струмичанецот ЈАНИ

Види повеќе

октомври 28, 2018

(ФОТО) ФИЛМ И ИЗЛОЖБА НА УМС ВО СТРУМИЦА СО ГОЛЕМ ОДЗИВ КАЈ МЛАДИТЕ!

Вечерва пред стотина млади од Струмица, УМС на ВМРО-ДПМНЕ организираше

Види повеќе

октомври 22, 2018

„Златната Петорка“ го освојува светот-овојпат прогласен за најдобар странски филм!

Во конкуренција од над 2000 апликанти Филмот На 21.10.2018 жири

Види повеќе

октомври 8, 2018

Земи го своето скршено срце и претвори го во уметност: Ќерката на Зоран Маџиров со емотивно видео за својот татко

 Виртуозот и музички амбасадор Зоран Маџиров, на светската јавност

Види повеќе

октомври 7, 2018

„Златната Петорка“ продолжува со своите успеси-Најгледан македонски филм во последната деценија

Долгометражниот игран филм „Златна петорка“ за петтемина струмички студенти на

Види повеќе

јули 16, 2018

„ИСЦЕЛИТЕЛ“ ВЕЧЕРВА ВО ГРАДСКИОТ ПАРК КРАЈ ЕЗЕРЦЕТО ВО СТРУМИЦА!

После 23 светски фестивали „Исцелител“ на #sof2018. Струмичката премиера на филмот

Види повеќе