strumica denes logo

Премиера на филмот „Бикини Мун“ на Милчо Манчевски во Струмица!

Автор:

Датум:

мај 11, 2018

Категории:

Култура

Автор:

Датум:

мај 11, 2018

Категории:

Култура

Проекции на 17(четврток), 18(петок) и 19(сабота) во 20 часот!

режија: Milcho Manchevski
улоги: Condola Rashad, Sarah Goldberg, Will Janowitz, Sathya Sridharan, Mykal-Michelle Harris

премиера: 22.3.2018
времетраење: 102′
земја: САД
жанр: Драма, документарен

Во оваа модерна, урбана бајка сместена во скршениот идеал на семејството – една харизматична бездомничка го привлекува вниманието на филмска екипа, која снима документарец и која е спремна да ја искористи нејзината приказна за да се прослави во светот на независните филмаџии.

Ве молиме пред влезот во салата да ги исклучите мобилните телефони.
Забрането е фотографирање, аудио и видео снимање.

Билетарницата работи секој работен ден од понеделник-сабота од 08-21 и еден час пред претставата.
Резервации на тел. 034/343 120 и 071 205 264