боро стојчев

декември 13, 2018

СТРУМИЧАНИ ОСТРО РЕАГИРАА НА ИНФОРМАЦИЈАТА ЗА БОРО СТОЈЧЕВ КОЈ ПОРАНО Е ПУШТЕН НА СЛОБОДА!

По објавената информација дека поранешниот градоначалник Боро Стојчев е пуштен

Види повеќе

декември 12, 2018

НОВО: Поради примерно однесување Боро Стојчев пуштен порано од затвор!

Боро Стојчев, поранешниот градоначалник на општина Ново Село кој требаше

Види повеќе

октомври 8, 2018

Официјално:Боро Стојчев нема да одлежи уште две години затвор

Кривичниот совет при Основен суд Струмица го отфрли барањето на

Види повеќе

октомври 6, 2018

БОРО СТОЈЧЕВ ПРЕКУ ПИСМО ОД ЗАТВОРОТ ПОДНЕСЕ НЕОТПОВИКЛВА ОСТАВКА ОД ФУНКЦИЈАТА ГРАДОНАЧАЛНИК!

Првиот човек на општина Ново Село, градоначалникот Боро Стојчев кој

Види повеќе

октомври 4, 2018

КОСТАДИНОВ ПОВИКУВА: БОРО СТОЈЧЕВ ДА СИ ДАДЕ ОСТАВКА ОД ГРАДОЧАЛНИЧКОТО МЕСТО!

Коста Костадинов, пратеникот од СДСМ одговарајќи на новинарско прашање вчера,

Види повеќе

октомври 3, 2018

Правни експерти: скандалозна одлука за градоначалникот на Ново Село!

Вчерашната одлука на апелациониот суд Штип за намалување на казната

Види повеќе

октомври 1, 2018

ОД 18 НА 6 МЕСЕЦИ: Градоначалникот на Ново Село, Боро Стојчев доби намалена казна!

Градоначалникот на општина Ново Село, Боро Стојчев доби намалена казна

Види повеќе

јули 26, 2018

Заев: Градоначалникот на Ново Село е мој личен пријател, мора да одговара пред законот

Адвокатот Ване Андреев е еден од адвокатите кој мене ме

Види повеќе

јули 26, 2018

ЕКСКЛУЗИВНО: БОРО СТОЈЧЕВ ПРИЗНА ДЕКА ШВЕРЦУВАЛ ЦИГАРИ И ДОБИ ЗАТВОРСКА КАЗНА!

Градоначалникот на Ново Село Боро Стојчев добил 18 месеци затвор

Види повеќе