Home

Perdormire
Хроника

ЕКСКЛУЗИВНО: БОРО СТОЈЧЕВ ПРИЗНА ДЕКА ШВЕРЦУВАЛ ЦИГАРИ И ДОБИ ЗАТВОРСКА КАЗНА!

Home

Градоначалникот на Ново Село Боро Стојчев добил 18 месеци затвор за шверцот со цигари. Градоначалникот ја признал вината откако обвинителството му го преквалификувало делото во шверц на цигари во обид.Едно лице добило условна казна, додека синот и внукот на градоначалникот добиле по 12 односно 10 месеци затвор. Стојчев е ослободен од притвор и до правосилноста на пресудата ќе остане на градоначалничката позиција.