strumica denes logo
БАНИЦА

август 15, 2019

ФАКТИ ЗА СЕЛО БАНИЦА КОИ НЕ ГИ ЗНАЕТЕ, ПОГЛЕДНЕТЕ КОЕ Е СТАРОТО ИМЕ НА СЕЛОТО БАНИЦА!

На само 2 километри одалеченост од центарот на Струмица, на

Види повеќе

март 16, 2019

И.Р ОД БАНИЦА КОЈ СЕ БАРАЛ СО ПОТЕРНИЦА ПОРАДИ БЕГСТВО ОД ЗАТВОР, КОНЕЧНО Е ПРИВЕДЕН!

На 11.03.2019 година во 17.00 часот во Полициската станица Струмица

Види повеќе

ноември 16, 2018

(ФОТО) Голема тепачка во Баница со лопати за време на свадба!

Голема тепачка за време на свадба во струмичка Баница. Како

Види повеќе

ноември 15, 2018

Случка која се’ уште се раскажува: Како се украде наметката на Цар Борис во Баница

Повозрасните струмичани сигурно се сеќаваат на една од поинтересните историски

Види повеќе

ноември 8, 2018

МАСАКАР ВО БАНИЦА: ГОЛЕМА ТЕПАЧКА СО СЕКИРИ, ЕДНО ЛИЦЕ ИТНО ПРЕНЕСЕН НА КЛИНИКИТЕ ВО СКОПЈЕ!

Како што потврдија за порталот Струмица Денес од струмичката болница,

Види повеќе

октомври 29, 2018

ФЕЈСБУК СТАТУС НА МАЈА ПАВЛОВСКА: Баница е црната зона на смртта!

  Ветеринарниот доктор Маја Павловска неодамна на нејзиниот фејсбук профил

Види повеќе