strumica denes logo

Маж од Баница итно пренесен на клиниките во Скопје, негов соселанец го удрил со стап по глава!

Автор:

Датум:

октомври 24, 2018

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

октомври 24, 2018

Категории:

Хроника

На 23.10.2018 година во 20.00 часот било пријавено дека во Медицинскиот центар Струмица бил примен Г.С.(27) од село Баница со повреди на главата, а потоа со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“-Скопје. Според пријавата, истиот ден околу 17.00 часот, додека Г.С. бил на планина да собира дрва во атар на село Попчево и село Рич, С.Р. од село Баница со стап го удрил во пределот на главата. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.