bandr
Струмица

АНКЕТА: Дали сопствениците на фирмите во Струмица треба да ги покачат платите, или пак на младите не им се работи?

Секојдневно младите се жалат на тоа дека нема работа во Струмица, или пак кога ќе ја пронајдат посакуваната работа тие не се задоволни од условите кои им ги...

Струмица

ЧЕСТИТКИ: Најсреќниот ден за струмичанецот Никола Ѓоргиев, „Денес се роди нашата принцеза Марија“

Најдобриот македонски одбојкар кој е роден во Струмица, Никола Ѓоргиев и неговата сопруга Дани имаат посебни моменти за радост, откако на свет дојде ќеркичката...

Струмица

(ФОТО) „БОНИТА“ му подари посебен стол со натпис „ДР.ГИГО“ на познатиот струмички стоматолог Гиго Граматиков

Познатиот пица ресторан во Струмица „Бонита“ освен што се познати по најдобрите пици и специјалитети знаат да бидат познати и по убавите изненадувања. Овојпат...

Струмица

СОУ „ДИМИТАР ВЛАХОВ“ СВЕТСКИОТ МЕСЕЦ ЗА БОРБА ПРОТИВ РАК НА ДОЈКА“ ГО ОДБЕЛЕЖАА ВО ОДДЕЛОТ ЗА ДИЈАГНОСТИКА

На 26.10.2018 година (петок) по повод „Светскиот месец за борба против рак на дојка“ учениците од IV8 клас заедно со нивната професорка Емилија Котеска, го...

Струмица

НА ГРАДСКИОТ ПЛОШТАД УТРЕ ВО СТРУМИЦА БЕСПЛАТНО МЕРЕЊЕ НА КРВНИОТ ПРИТИСОК И ШЕЌЕР ВО КРВТА

По повод 29 октомври-Светскиот ден на мозочниот удар, во соработка со Светското здружение за мозочен удар, оваа година за прв пат и во Струмица ќе се спроведат...

Струмица

Кафулињата и рестораните се полни деноноќно, дали Струмица го живее најубавиот живот во Македонија?

Некои велат дека народот живее тешко, а во кафулињата и рестораните во Струмица секогаш се бара слободно место. Но, како велат „сиромав човек е жив ѓавол, се...

Струмица

АНКЕТА ЗА ВОЗАЧИТЕ ВО СТРУМИЦА: На кои улици најмногу во Струмица се оштетуваат возилата и истите треба да бидат санирани?

До Струмица Денес постојано пристигнуваат фотографии од граѓани кои се жалат поради оштетувањето на нивните автомобили од дупките низ повеќе улици во Струмица...