Home

Perdormire

Author - Јане Киров

Струмица Хроника

ЕДНО ЛИЦЕ ОД НОВО СЕЛО И ПРИЛЕПЧАНЕЦ СЕ ЗДРУЖИЛЕ И ЗАЕДНО ФАЛСИФИКУВАЛЕ ДОКУМЕНТИ И ПОДИГАЛЕ КРЕДИТИ НА ТРЕТО ЛИЦЕ!

СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.М.(28) од Прилеп и А.Љ.(24) од Ново Село, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела...

Струмица Хроника

МВР ОБЈАВИ: Кривична пријава против полицаец од ПС за ОН Струмица кој употребил физичка сила врз приведено лице!

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди до ОЈО за ГОКК поднесе кривична пријава против полицискиот службеник...

Реклама Струмица

ВО МУРТИНО И ВАСИЛЕВО: SYNOTTIP КАЗИНО ВРАБОТУВА ДЕВОЈКИ И МОМЧИЊА ЗА РАБОТА СО ИЛИ БЕЗ РАБОТНО ИСКУСТВО СО ПЛАТЕН ПРЕВОЗ – ПЛАТА ОД 26.000 ДЕНАРИ ДО 30.000 ДЕНАРИ!

SYNOTTIP казино вработува девојки и момчиња за работа со или без работно искуство во Муртино и Василево со вклучен платен превоз и плата од 26.000 до...

Политика Струмица

СЛАБ ОДЗИВ ВО СТРУМИЦА: САМО 22 ЛИЦА СЕ ПРИЈАВИЛЕ ДА ГЛАСААТ ДЕНЕСКА НА ПРЕДВРЕМЕНИТЕ ИЗБОРИ ВО БУГАРИЈА!

Во 7 часот денеска во Македонија, на 7 избирачки места Бугарите од Македонија гласаат за вонредните парламентарни избори во Бугарија. Најмногу од...

Екологија Струмица

Д-Р НИКОЛА МАЏУНКОВ: Градоначалниче, вака ли се грижи вашиот најдобар тим во државата за чистотата на општина Струмица?

Д-р Никола Маџунков, советник во советот на општина Струмица од редовите на ВМРО-ДПМНЕ: Градоначалниче, вака ли се грижи вашиот најдобар тим во...

Босилово Струмица

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ОПШТИНА БОСИЛОВО ОБЈАВИ ДЕКА НЕОДГОВОРНО ЛИЦЕ КОЕ ЗАПАЛИЛО ОГАН НА ДЕПОНИЈАТА Е ПРИЈАВЕНО!

Ристо Манчев, градоначалник на општина Босилово: Вчера на депонијата во Босилово неодговорно лице запали оган. Огнот е изгасен, а случајот е пријавен...