bandr

Tag - топ

Хроника

ВИДЕО ПРИЛОГ НА СТРУМИЦА ДЕНЕС: СТРУМИЧАНЕЦ УКРАЛ ПАРИ ОД ЧАНТА ВО ПРОДАВНИЦА ЗА ТЕКСТИЛ ВО СТРУМИЦА!

 Втор ден откако на социјалните мрежи кружат и се споделуваат видеа на кои јасно се гледаат „ликот и делото“ на крадецот во продавницата за текстил на...

Струмица

ВИДЕО ПРИЛОГ НА СТРУМИЦА ДЕНЕС: АРМИСКИ ХЕЛИКОПТЕР ГО СМИРИ ПОЖАРОТ КОЈ СЕ ШИРЕШЕ КОН „ТУРИЈА“

 По барање на општина Василево до Дирекцијата за заштита и спасување, вработените од Шумското стопанство-Беласица со помош на армискиот хеликоптер, го смирија...

Реклама Струмица

(ФОТОГАЛЕРИЈА) НОВО ВО ГРАДОТ: СТРУМИЦА ДОБИ ИРСКИ ПАБ, УНИКАТНО ДОЖИВУВАЊЕ СО ЛЕДЕНО ПИВО, ЖИВА МУЗИКА,ОДЛИЧНА ХРАНА И ОПУШТЕНА АТМОСФЕРА ВО ГУЛИВЕР!

Деновиве Струмица се збогати со нов локал каде може да уживате во квалитетна храна за одлични цени, рок музика, свежо пиво и други пијалоци. Irish Pub...

Ново во Градот Реклама

(ФОТОГАЛЕРИЈА) НОВО ВО СТРУМИЦА: ОТВОРЕНО СТУДИО ЗА РЕЛАКС МАСАЖИ, МАНИКИР, ПЕДИКИР, СОЛАРИУМ И ПРОФЕСИОНАЛНА ШМИНКА!

На старата чаршија на ул.„Маршал Тито 47“ во современ и луксузен стил со површина од 120м2 неодамна започна со работа „Студио Николиќ“ со најсовремени и...

Реклама

НОВО ВО СТРУМИЦА: ТРИТЕРОЛ СТРУМИЦА ЗАПОЧНУВА СО РЕДОВЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ ОД СТРУМИЦА ДО ПОВЕЌЕ ГРАДОВИ ВО ГЕРМАНИЈА!

Тритерол Струмица од 10.07.2019 започнува со редовен автобуски превоз, од Струмица до следниве градови во Германија: -Минхен -Улм -Штудгард -Карлсруе -Мајнхам ...

Реклама

ПО БАРАЊЕ НА СТРУМИЧАНИ, ТУРИСТИЧКАТА АГЕНЦИЈА „АСТРАИОН“ ОРГАНИЗИРА ЕДНОДНЕВНО КАПЕЊЕ ВО НЕА КАЛИКРАТИЈА И НЕА ФЛОГИТА ВО ЧЕТВРТОК И НЕДЕЛА!

🌊🌴☀️ Eднодневно капење во Неа Каликратија и Неа Флогита. Сонце, плажа и највкусното гиро ве очекуваат во еден поинаков ден од...

Реклама

АПЛИЦИРАЈТЕ ЗА РАБОТА, ПЛАТА ОДЛИЧНА НА СЕКОЈ ПРВИ:КОМПАНИЈАТА „ИСОЛЕ-СТРУМИЦА“ ВРАБОТУВА СО И БЕЗ РАБОТНО ИСКУСТВО!

  Германската фирма Isole која отвара погон во околината на Струмица за производство на алуминиумски врати и прозорци за извоз, има потреба од работници...