bandr

Tag - топ

Ново во Градот

(ФОТОГАЛЕРИЈА ОД ОТВОРАЊЕ) Ново во Струмица: Вкусете ја најдобрата скара на жар во градот во „ФИЛЕ“

Ако досега се двоумевте каде е најдобрата скара во Струмица, од денес сигурно нема! Скара на жар „ФИЛЕ“ синоќа доби свои официјално отворање на Булевар „Гоце...

Ново во Градот Струмица

(ФОТОГАЛЕРИЈА) НОВО ВО СТРУМИЦА: „ОПТИКА-ЛМ“ приреди спектакуларно отворање на својата втора и поголема оптика во градот!

Нивната приказна започна во 1990 година кога во Струмица ја отворија својата прва оптика! Од тогаш па се до денес „ОПТИКА-ЛМ“ успеа да стане една од...

Реклама

(ФОТОГАЛЕРИЈА) НОВО: МЕКИЦИ со кафе е новоста која „COFFEE TO GO – ЌОШЕ” им ја овозможи на струмичани!

МЕКИЦИ СО КАФЕ е новост во Струмица од оваа есен. Најбараната комбинација е таа, но изборот е многу поголем. Специјалното внимание е врз Мекиците – нешто...

Реклама

„ИСОЛЕ-СТРУМИЦА“ ПОВТОРНО ВРАБОТУВА, ОВОЈПАТ МОНТАЖЕРИ СО ВОЗАЧКА, ПЛАТА ОДЛИЧНА НА СЕКОЈ ПРВИ!

Германската фирма Isole која отвара погон во околината на Струмица за производство на алуминиумски врати и прозорци за извоз, има потреба работник на следната...

Реклама

(ФОТОГАЛЕРИЈА) НОВО ВО СТРУМИЦА: СТАРОГРАДСКО МЕСТО „ФАБРИКА“, МЕСТО СТВОРЕНО ЗА ВАШИТЕ СЕМЕЈНИ ВЕСЕЛБИ, ПРИЈАТЕЛСКИ СЕДЕНКИ И СЕКАКВИ ДРУГИ ПРИГОДИ

Директно во срцето на градот или поточно на местото на поранешен „Мал Парк“ се отвори ново место створено за вашите семејни веселби, пријателски седенки и...

Струмица

ДОСЕГА НЕВИДЕНО ВО ГРАДОТ: „АТЛАНТИС“ НАСКОРО ГО ОТВОРА ПРВИОТ УЛТРА МОДЕРЕН ФИТНЕС И СПА ЦЕНТАР ВО СТРУМИЦА НА ПОВРШИНА ОД 1.200 m2 ВО „ГЛОБАЛ“!

„АТЛАНТИС“ наскоро го отвора првиот ултра модерен фитнес и СПА центар во Струмица во „Глобал“ на трети спрат на површина од 1.200 m2! Струмица Денес дознава...

Реклама

„ИСОЛЕ-СТРУМИЦА“ ПОВТОРНО ВРАБОТУВА, ОВОЈПАТ АДМИНИСТРАТИВНА СЕКРЕТАРКА И МОНТАЖЕРИ СО ВОЗАЧКА, ПЛАТА ОДЛИЧНА НА СЕКОЈ ПРВИ!

  Германската фирма Isole која отвара погон во околината на Струмица за производство на алуминиумски врати и прозорци за извоз, има потреба работник на...

Хроника

ВИДЕО ПРИЛОГ НА СТРУМИЦА ДЕНЕС: СТРУМИЧАНЕЦ УКРАЛ ПАРИ ОД ЧАНТА ВО ПРОДАВНИЦА ЗА ТЕКСТИЛ ВО СТРУМИЦА!

 Втор ден откако на социјалните мрежи кружат и се споделуваат видеа на кои јасно се гледаат „ликот и делото“ на крадецот во продавницата за текстил на...

Струмица

ВИДЕО ПРИЛОГ НА СТРУМИЦА ДЕНЕС: АРМИСКИ ХЕЛИКОПТЕР ГО СМИРИ ПОЖАРОТ КОЈ СЕ ШИРЕШЕ КОН „ТУРИЈА“

 По барање на општина Василево до Дирекцијата за заштита и спасување, вработените од Шумското стопанство-Беласица со помош на армискиот хеликоптер, го смирија...