strumica denes logo
Св. 15

јануари 15, 2019

Гробот на Св. Петнаесет тивериополски маченици во с. Куклиш

Основни податоци за делата на Светите Петнаесет маченици произлегуваат од

Види повеќе

декември 10, 2018

Бидете дел од свеченостите по повод Денот на заштитниците на Струмица

СВ. ПЕТНАЕСЕТ ТИВЕРИОПОЛСКИ СВЕШТЕНОМАЧЕНИЦИ 20:00 часот: Промоција на списание за

Види повеќе

октомври 12, 2018

Симпозиум за Источно-црковно пеење вечерва и утре во Струмица во „Свети петнаесет тивериополски свештеномаченици“

Денеска и утре во храмот на „Свети петнаесет тивериополски свештеномаченици“

Види повеќе

август 28, 2018

МОЛЕБЕН ЧИН ВО „СВ. 15 ТИВЕРИОПОЛСКИ СВЕШТЕНОМАЧЕНИЦИ“ ЗА ПОЧЕТОК НА УЧЕБНАТА ГОДИНА!

Возљубени во Христа; со благослов на Високопреосветениот Митрополит Струмички г.Наум;

Види повеќе

април 6, 2018

(ФОТО) ВЕЛИКИ ПЕТОК ВО СТРУМИЦА ВО ХРАМОТ „СВЕТИ ПЕТНАЕСЕТ ТИВЕРИОПОЛСКИ СВЕШТЕНОМАЧЕНИЦИ“

На Велики Петок Црквата ги споменува смртта и погребението на

Види повеќе