strumica denes logo
струмичани

јули 14, 2019

АНКЕТА: Дали струмичани собираат фискални сметки?

Собранието по скратена постапка го донесе Законот за враќање на

Види повеќе

март 25, 2019

23 ГОДИШНИК И 30 ГОДИШНИК ЛИШЕНИ ОД СЛОБОДА ПОРАДИ ОВОЗМОЖУВАЊЕ НАРКОТИЧНИ ДРОГИ!

На 22.03.2019 година во 13:00 часот во Полициска станица Струмица

Види повеќе

јануари 15, 2019

ФОТОГРАФИИ: Како Струмичани ги бодрат нашите ракометари во Минхен?

Деновиве фокусот на нашето внимание е вперен кон успехот на

Види повеќе

декември 13, 2018

СТРУМИЧАНИ ОСТРО РЕАГИРАА НА ИНФОРМАЦИЈАТА ЗА БОРО СТОЈЧЕВ КОЈ ПОРАНО Е ПУШТЕН НА СЛОБОДА!

По објавената информација дека поранешниот градоначалник Боро Стојчев е пуштен

Види повеќе

ноември 26, 2018

Струмичани повторно се огласија: САКАМЕ ДОЧЕК НА НОВАТА ГОДИНА НА ПЛОШТАД!

Во тек со подготовките за највеселиот период од годината струмичани

Види повеќе

ноември 8, 2018

(ФОТОГАЛЕРИЈА) СТРУМИЧАНИ ГО ПРАЗНУВААТ ,,СВ.ДИМИТРИЈА”

Православните верници денес го празнуваат големиот христијански празник Митровден. По

Види повеќе

септември 21, 2018

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ДЕНЕШНИОТ ПРАЗНИК ГИ СОБРА СТРУМИЧАНИ НА ЕДНО МЕСТО- ЗА МНОГУ ГОДИНИ!

Македонската православна црква и верниците денес го славаат Рождеството на

Види повеќе