strumica denes logo

23 ГОДИШНИК И 30 ГОДИШНИК ЛИШЕНИ ОД СЛОБОДА ПОРАДИ ОВОЗМОЖУВАЊЕ НАРКОТИЧНИ ДРОГИ!

Автор:

Датум:

март 25, 2019

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

март 25, 2019

Категории:

Хроника

На 22.03.2019 година во 13:00 часот во Полициска станица Струмица се лишен од слобода С.М (23) и М.М (30) и двајцата од Струмица поради сомнение за сторено кривично дело „Овозможување употреба наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. По целосно документирање на случајот против лицата ќе биде поднесена соодветна пријава.