strumica denes logo
средба

јуни 1, 2019

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА СТРУМИЦА ОСТВАРИ СРЕДБА СО АМБАСАДОРОТ НА РЕПУБЛИКА БУГАРИЈА!

Градоначалникот Коста Јаневски, денеска, оствари средба со амбасадорот на Република

Види повеќе

април 4, 2019

ИНТЕРАКТИВНА СРЕДБА СО ЕМИНЕНТНИ АВТОРИ ОД СРБИЈА И БУГАРИЈА ВО СТРУМИЦА!

Интерактивна средба со еминентни автори од Србија и Бугарија на

Види повеќе

декември 16, 2018

Информативна дебата за рудникот Иловица-Штука со поддршка од експертите и локалното население

Одговорното рударство е цврста и безбедна основа за остварување економски

Види повеќе

декември 11, 2018

КОСТА ЈАНЕВСКИ НА СРЕДБА СО ПРЕТСТАВНИЦИТЕ НА ФИРМИТЕ – ГЕНЕРАЛНИ СПОНЗОРИ НА СТРУМИЧКИОТ КАРНЕВАЛ!

Градоначалникот Коста Јаневски денеска ја одржа традиционалната средба со претставниците

Види повеќе

ноември 19, 2018

Еуромакс Ресоруцес: Поддршката за развој на проектот уште еднаш се потврди со значајното присуство на информативната средба

19.11.2018, Струмица – Компанијата Еуромакс Ресоруцес, концесионер на проектот Иловица

Види повеќе

септември 15, 2018

Градоначалникот Јаневски на средба со граѓанските организации од Струмица

Градоначалникот на општина Струмица, Коста Јаневски, одржа средба со претставниците

Види повеќе

јули 21, 2018

Градоначалникот Јаневски одржа работна средба со министерот Сугарески

Заедничките проекти во решавањето на инфраструктурните проблеми во општина Струмица,

Види повеќе

јули 10, 2018

Градоначалникот Јаневски одржа средба со новоизбраните претседатели на месните и урбаните заедници

Градоначалникот Коста Јаневски попладнево одржа средба со новоизбраните претседатели на

Види повеќе

мај 29, 2018

Градоначалникот Јаневски оствари средба со амбасадорот на Италија Карло Ромео

Градоначалникот Коста Јаневски денеска оствари средба со амбасадорот на Република

Види повеќе