Home

Perdormire

Tag - референдум

Култура

КАКВИ СЕ БРОЈКИТЕ НА РЕФЕРЕНДУМОТ ВО СТРУМИЦА? КРИЗНИОТ ШТАБ ИЗЈАВИ ДЕКА ИМАЛО НЕРЕГУЛАРНОСТИ ВО ТУРСКОТО МААЛО!

Струмица вчера се изјасни на референдумот кој го опфаќаше прашањето „Дали сте за членство во ЕУ и НАТО, со прифаќање на договорот на Република Македонија и...

СДСМ

Даскаловски: НАТО и ЕУ се семејства на здружени партнери со кои ја гарантираме иднината на нашите деца

Интегрален текст од прес конференцијата на Марјан Даскаловски, претседател на ОО СДСМ Струмица Почитувани сограѓани, МАКЕДОНИЈА СЕ ПРИКЛУЧУВА КОН ЕВРОПСКОТО...