Home

Perdormire

Tag - промоција

Култура

ОВОЈ ПЕТОК ЈУГОИСТОКОТ НА ПРОМОЦИЈА ВО „АВАТАР“ ВО СТРУМИЦА: СЛАТКАРИСТИКА И 2 БОНА ОФИЦИЈАЛНО ЌЕ ЈА ПРОМОВИРААТ „ДИЈАМАНТИ“

Наредниот петок југоистокот навистина ќе има за што да биде во „Аватар“ во Струмица. Слаткаристика и 2 Бона и официјално ќе ја промовираат „Дијаманти“ која за...

Култура

ЧЕТИРИ ПИВА И ПИЦА ИЛИ ПАСТАРМАЈЛИЈА ЗА 400 ДЕНАРИ – ФЕНОМЕНАЛНА ПРОМОЦИЈА НА СЕЛЕКТ ЗА ЛИГА НА ШАМПИОНИТЕ!

СЕЛЕКТ и овојпат со феноменална промоција за сите љубители на спортот. Четири пива и пица или пастармалија за само 400 денари за време кога се играат...

Култура

Промоција на книгата за деца „Венец на светоста“ од д-р Дмитриј Авдеев во манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици“

Со благослов на Митрополитот Струмички г. Наум, во просториите на манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици“, Струмица, се одржа промоција...

Култура

(ФОТО) ОТВОРЕНА СПОМЕН СОБА И ПРОМОВИРАНА СТИХОЗБИРКАТА НА ПОЕТОТ И НОВИНАР ИВАН ВАСИЛЕВСКИ!

Во НУЦК „Антон Панов“-Струмица синоќа беше промовирана стихозбирката „Скршнување“ – стихови кои досега не беа објавени од покојниот Иван Василевски. Беше...