strumica denes logo

(ФОТО) ОТВОРЕНА СПОМЕН СОБА И ПРОМОВИРАНА СТИХОЗБИРКАТА НА ПОЕТОТ И НОВИНАР ИВАН ВАСИЛЕВСКИ!

Автор:

Датум:

март 31, 2018

Категории:

Култура

Автор:

Датум:

март 31, 2018

Категории:

Култура

Во НУЦК „Антон Панов“-Струмица синоќа беше промовирана стихозбирката „Скршнување“ – стихови кои досега не беа објавени од покојниот Иван Василевски. Беше отворена и спомен соба на поетот и новинар. Промотор беше Ана Рингачева Витанова а стихови читаа поети и пријатели на Василевски.