Home

Perdormire

Tag - нина

Култура

БРАВО СТРУМИЦА, БРАВО МАКЕДОНИЈА: СОБРАНА ПОТРЕБНАТА СУМА ЗА ОПЕРАЦИЈА ЗА НИНА, НАМЕСТО ВО АВГУСТ НА ЛЕКУВАЊЕ ЌЕ ОДИ ВО АПРИЛ!

Конечно прекрасна вест! Во рекордно време собрана сумата која беше потребна за лекување на малата Нина која боледува од Paraparesis Spastica за што и е...

Струмица

Вработените во општина Струмица ќе се вклучат во хуманитарниот настан „Да трчаме заедно за Нина“

Вработените во општина Струмица ќе се вклучат во хуманитарниот настан „Да трчаме заедно за Нина“ кој што ќе се одржи в сабота (10.11.2018 година) со почеток во...

Култура

ДА СПОДЕЛУВАМЕ СИТЕ: БРОЕВИТЕ ЗА ДОНАЦИИ ЗА НАШАТА НИНА ИЗЛЕГОА – ПРЕСКОКНЕТЕ ЕДНО КАФЕ И ДОНИРАЈТЕ!

Потребни сме и на нашата струмичанка Нина Димитревска од Струмица која мора да замине на операција во САД која чини 65.000 евра, која вклучува и обавезна пост...