Home

Perdormire

Tag - мигранти

Хроника

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА: СТРУМИЧАНЕЦ СО АВТОМОБИЛОТ СЕ ПРЕВРТЕЛ И ИЗБЕГАЛ – ВО НЕГО ПРОНАЈДЕНИ 13 МИГРАНТИ!

На 02.10.2018 година околу 06.30 часот на автопатот Градско – Велес, патничко возило „Рено Еспејс“ со струмички регистарски ознаки, управувано од непознато...