strumica denes logo

Мигранти откриени во автомобили во близина на Струмица!

Автор:

Датум:

септември 20, 2018

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

септември 20, 2018

Категории:

Хроника

Полицијата открила 21 мигрант во два автомобили, вчера во близина на Струмица, и засилено ги бара двајцата возачи кои ги оставиле возилата и успеале да избегаат.

Според МВР, вчера околу 21.30 часот во струмичкот село Водоча, полицијата сопреле автомобили „пасат“ со скопски регистарски ознаки и „ауди А6“ со струмички регистарски ознаки.

Веднаш по запирањето на возилата, двајцата возачи излегле од возилата и избегале.

Полицијата во „пасатот“ открила 10 мигранти, а во „аудито“ имало 11 мигранти, сите од Авганистан, Пакистан и Ирак.