ПРОНАЈДЕНИ ДЕВЕТ МИГРАНТИ ОД ПАКИСТАН ВО НОВО СЕЛО!

февруари 18, 2019

На 16.02.2019 во 00,15 часот во атар на село Ново Село, струмичко, пронајдени се девет мигранти од Пакистан кои биле симнати од патничко моторно возило „Ауди“ со кумановски регистарски ознаки. По преземени мерки во 00,30 часот во Радовиш во врска со овој случај сопрено е возилото, управувано од М.В.(21) од Велес. Против лицето е поднесена кривична пријава и му е одредена мерка притвор во траење од осум дена.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: