СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА: СТРУМИЧАНЕЦ СО АВТОМОБИЛОТ СЕ ПРЕВРТЕЛ И ИЗБЕГАЛ – ВО НЕГО ПРОНАЈДЕНИ 13 МИГРАНТИ!

октомври 2, 2018

На 02.10.2018 година околу 06.30 часот на автопатот Градско – Велес, патничко возило „Рено Еспејс“ со струмички регистарски ознаки, управувано од непознато лице, удрило во заштитната ограда и се превртело. По незгодата, возачот избегал од местото, а во возилото биле пронајдени 13 мигранти, од кои двајца биле повредени. Тие биле пренесени во Општата болница Велес, а потоа префрлени во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, а увид на местото извршила екипа од СВР Велес.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: