strumica denes logo

Шест илегални мигранти од Пакистан пронајдени на автобуската во Струмица

Автор:

Датум:

јули 7, 2018

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

јули 7, 2018

Категории:

Хроника

Шест лица од Пакистан кои илегално влегле во земјава открила полицијата ноќеска на полноќ кај автобуската станица во Струмица.
Како што информираат од МВР, мигрантите околу 24 часот ги пронашле полицајци од полициската станица за граничен наздзор и гранични проверки „Ново Село“.
Лицата се однесени во Прифатниот центар во Гевгелија.