strumica denes logo

Мигранти од Авганистан и Пакистан најдени во возило на струмичанец

Автор:

Датум:

јули 17, 2018

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

јули 17, 2018

Категории:

Хроника

Полициски службеници синоќа во 23.40 часот на регионалниот пат Куманово – Свети Николе кај местото Искрин мост  во возило откриле 18 мигранти од Авганистан и Пакистан.

Тие биле во патничко возило „фиат скудо“ со струмички регистерски таблици, сопственост на З.З. (27) од Струмица.

Мигрантите се пренесени во Секторот за внатрешни работи Куманово за понатамошна постапка, соопшти МВР.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.