Home

Perdormire
Хроника

Пронајдени три лица од Бангладеш и Ирак во автомобил во Струмица

Home

На 11.10.2018 година околу 18.15 часот на улица „Климент Охридски“ во Струмица, полициски службеници дале знак за запирање на патничко возило „Ауди“, но возилото не застанало туку се упатило кон село Василево и село Добрашинци. По преземени мерки возилото било пронајдено во атар на село Добрашинци и во него биле пронајдени три лица-мигранти(две од Бангладеш и едно лице од Ирак). Возачот побегнал од местото на настанот. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.