strumica denes logo
Борис Трајковски

јануари 26, 2019

БРАТОТ НА БОРИС ТРАЈКОВСКИ ЈАВНО ГО ПОДДРЖА КАНДИДАТОТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА МАКЕДОНИЈА ВЛАТКО ЃОРЧЕВ!

}”>   Пратеникот и член на раководството на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко

Види повеќе

јуни 25, 2018

Општина Струмица ја одбележи 62 – годишнината од раѓањето на Претседателот Борис Трајковски

Денес пред споменикот „Македонија“ во струмичкиот градски парк, во организација

Види повеќе

јуни 25, 2018

НА ДЕНЕШЕН ДЕН Е РОДЕН БОРИС ТРАЈКОВСКИ

На 25 јуни 1956 роден е Борис Трајковски, вториот по

Види повеќе

мај 25, 2016

Ретка снимка: Тоше Проески и Борис Трајковски ја пејат македонската химна

Политичар и пејач, и двајцата горди, и двајцата Македонци. На

Види повеќе

февруари 29, 2016

ФОТО: Погледнете како изгледаше посетата на Борис Трајковски во Струмица

Тие што памтат знаат каков беше Борис Трајковски кога ќе

Види повеќе

февруари 26, 2015

ВИДЕО: Најпопуларната изјава на Претседателот Борис Трајковски

„Слушам на “CNN” дека стално окружи една, да не кажам

Види повеќе