Perdormire
Струмица

ГЕНЕРАЛНО ЧИСТЕЊЕ НА МУРТИНО!

Големата акција „Еко фронт – Чиста да ни е“, која е во организација на Општина Струмица и ЈПКД „Комуналец“ се реализира веќе неколку месеци, денес се...

Струмица

Познатиот DJ Boogieman во сабота за прв пат доаѓа во клуб „Платинум“, на струмичани им ветува одлична забава!

Сабота 04 МАЈ За прв пат во клубот гостин ќе биде познатиот DJ Boogieman кој со својот хип хоп сет ќе направи уште една прекрасна урбана журка во вашиот омилен...

Струмица

ДЕНЕСКА И УТРЕ ПРЕД „ГЛОБАЛ“ ЌЕ СЕ ДЕЛАТ БЕСПЛАТНИ ВЛЕЗНИЦИ ЗА СВЕТАТА ЛИТУРГИЈА СО ПАПАТА ФРАЊО ВО СКОПЈЕ!

Денеска и утре со почеток од 09:00 часот па се до 17:00 часот, пред „Глобал“ во Струмица ќе се делат бесплатни влезници за светата Литургија со папата Фрањо на...

  • Big-Baner.jpg
  • 300x250.png
  • BANER-19_06.gif