strumica denes logo
Интервју

април 9, 2023

БРОКЕР КОНСАЛТИНГ- 30 ГОДИНИ ДОВЕРБА И ЕМОЦИЈА МЕЃУ СТРУМИЧАНИ!

Основата на економијата отсекогаш била силниот претприемачки дух на стопанствениците.

Види повеќе

август 5, 2019

(ЕКСКЛУЗИВНО) ГЕРИ НИКОЛ ЌЕ НАСТАПИ НА ПРВАТА ВЕЧЕР НА СТРУМИЦА ОПЕН ФЕСТ 2019!

Официјалната страница на Струмица Опен Фест објави дека  на големата

Види повеќе

ноември 12, 2018

ИНТЕРВЈУ СО СОПСТВЕНИКОТ НА БИСЕР: КАКО СЕ СОЗДАВА БРЕНД КОЈ ПРЕРАСНУВА ВО ТРАДИЦИЈА?

На секој еден струмичанец љубител на топлиот и вкусен бурек,

Види повеќе

октомври 21, 2018

ИНТЕРВЈУ СО „Ж’ЧКАТА“: ДОЗНАЈТЕ НЕШТО ПОВЕЌЕ ЗА НАЈВКУСНИТЕ ЛАНГИДИ ВО СТРУМИЦА!

Штом се роди новороденче и идните баби се понесат од

Види повеќе

октомври 18, 2018

ИНТЕРВЈУ СО АЛЕКСАНДРА ЈАНЕВА – МОЈОТ ИДОЛ БЕШЕ И ЌЕ ОСТАНЕ ТОШЕ ПРОЕСКИ!

Денешен наш гостин е убавата и талентирана Александра Јанева. Победничката

Види повеќе