strumica denes logo
зелка

април 21, 2018

(ВИДЕО) ВМРО ДПМНЕ: Министерот за земјодeлство да дојде во Струмица и да го реши проблемот со откупот на зелка

Проблемот со ниската откупна цена на пролетната зелка во струмичко

Види повеќе

април 4, 2018

ПОРАДИ НИСКАТА ОТКУПНА ЦЕНА НА ЗЕЛКАТА, ПРОТЕСТОТ ВО МУРТИНО ПРОДОЛЖУВА И ДЕНЕС!

Производителите на пролетната зелка не попуштаат! Од вчера па се

Види повеќе

април 3, 2018

БЛОКАДА ВО МУРТИНО: ПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ НА ПРОЛЕТНАТА ЗЕЛКА ГО БЛОКИРАА СЕЛОТО!

Денеска во Муртино повторно протест поради незадоволството на ниската откупна

Види повеќе