strumica denes logo

(ВИДЕО) ВМРО ДПМНЕ: Министерот за земјодeлство да дојде во Струмица и да го реши проблемот со откупот на зелка

Автор:

Датум:

април 21, 2018

Категории:

ВМРО-ДПМНЕ

Автор:

Датум:

април 21, 2018

Категории:

ВМРО-ДПМНЕ

Проблемот со ниската откупна цена на пролетната зелка во струмичко продолжува.

Од ВМРО ДПМНЕ обвинуваат дека министерот за земјоделство не презема мерки кои ќе им помогнат на земјоделците. Во продолжение погледнете го видеото: