strumica denes logo
Унија на Жени

јули 19, 2019

Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ избра претседателки во Босилово, Ново Село и Василево

Извршниот Комитет на Унија на Жени на седмата седница именуваше

Види повеќе

април 6, 2019

(ВИДЕО+ФОТО) УНИЈАТА НА ЖЕНИ НА ВМРО-ДПМНЕ СТРУМИЦА ПОРАЧАА: „ЖЕНА ЌЕ Е, ГОРДАНА ЌЕ Е“

Унијата на Жени на ВМРО-ДПМНЕ ОК Струмица ги поканува сите

Види повеќе

ноември 3, 2018

УНИЈАТА НА ЖЕНИ НА ВМРО-ДПМНЕ, СТРУМИЦА СО ПОДДРШКА ДО ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ!

СООПШТЕНИЕ НА УНИЈАТА НА ЖЕНИ НА ВМРО-ДПМНЕ, СТРУМИЦА: Почитувани, Унијата

Види повеќе

април 7, 2018

(ФОТОГАЛЕРИЈА) УНИЈАТА НА ЖЕНИ НА ВМРО-ДПМНЕ-СТРУМИЦА, ДЕНЕСКА ГО ПОСЕТИЈА ШТАНДОТ НА „ПОРАКА“

Претседателката на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ,Струмица-Тања Достинова, заедно со

Види повеќе

април 6, 2018

УНИЈАТА НА ЖЕНИ НА ОК ВМРО-ДПМНЕ-СТРУМИЦА СО ПОДАРОЦИ ГИ РАЗУБАВИЈА ВЕЛИГДЕНСКИТЕ ПРАЗНИЦИ!

Во пресрет на големиот христијански празник Велигден, претседателката на Унијата

Види повеќе