Home

Perdormire

Tag - ТАКСИ

Струмица

СТРУМИЧКАТА ПОЛИЦИЈА КОНТРОЛИРАШЕ ВОЗИЛА ЗА ЈАВЕН ПРЕВОЗ, 25 ВОЗИЛА ИСПРАТЕНИ НА ВОНРЕДЕН ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД!

На 20.03.2019 во периодот од 08.00 до 13.00 часот на подрачјето на СВР Струмица е спроведена акциска контрола со цел откривање прекршоци кај возила кои вршат...

Култура

ТАКСИСТИТЕ ОД СТРУМИЦА РЕАГИРААТ: САМО ОДРЕДЕНИ ТАКСИ КОМПАНИИ СЕ ДОГОВОРЕНИ ЗА ПОКАЧУВАЊЕ!

Преку телефонски разговор на порталот Струмица Денес со одредени такси компании во Струмица дознаваме дека нема договор помеѓу сите такси компании во Струмица...