strumica denes logo
струмички

ноември 25, 2018

МАКЕДОНСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА ДОБИ НОВ ВЛАДИКА – ОТЕЦ ЈАКОВ, ВИКАРЕН EПИСКОП НА СТРУМИЧКАТА ЕПАРХИЈА!

Извор: Нова Македонија Македонската православна црква – Охридска архиепископија (МПЦ-ОА)

Види повеќе

ноември 10, 2018

5 митови на струмички со кои не’ лажеа како деца

Сите ние како деца бевме заплашувани со нешто со цел

Види повеќе

октомври 23, 2018

ДЕНЕСКА СЕ ПРАЗНУВА ПРЕПОДОБЕН ТЕОФИЛ СТРУМИЧКИ!

По потекло тој е Македонец од околината на Струмица. Се

Види повеќе

јуни 4, 2018

Уште еден струмички „бисер“ во Турција: Атанасов пристигна во Бурса (ФОТО)

Еден од најголемите таленти на Македонија, Јани Атанасов е пред

Види повеќе

мај 10, 2018

ПОЧИНА АЛЕКСАНДАР РИСТОВСКИ-ЦАНО, ПОЗНАТ СТРУМИЧКИ ГИНЕКОЛОГ ДОКТОР

На 84 годишна возраст почина Александар Ристовски-Цано, познат струмички гинеколог

Види повеќе

март 9, 2018

(ВИДЕО) „ЕПИЗОДА“– Струмичкиот хип-хоп бенд „КОНФЛИКТ“ со нова песна!

Младиот хип-хоп струмички бенд КОНФЛИКТ вчера на својот официјален јутјуб

Види повеќе