strumica denes logo

ПОЧИНА АЛЕКСАНДАР РИСТОВСКИ-ЦАНО, ПОЗНАТ СТРУМИЧКИ ГИНЕКОЛОГ ДОКТОР

Автор:

Датум:

мај 10, 2018

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

мај 10, 2018

Категории:

Хроника

На 84 годишна возраст почина Александар Ристовски-Цано, познат струмички гинеколог доктор во пензија. Посмртните останки на познатиот доктор ќе бидат погребани утре на Градските гробишта во Струмица. Нека почива во мир…