strumica denes logo
струмица опен

февруари 28, 2019

ДЕСЕТ НЕДЕЛИ СТРУМИЦА ОПЕН ФЕСТИВАЛ ГОДИНАВА!

Најмасовната домашна манифестација и струмички бренд, Струмица ОПЕН фестивал годинава

Види повеќе

август 23, 2018

ВО НЕДЕЛА: Полумаратон „Струмица на улица“ – СОФ 2018!

„Струмица на улица“ е првиот ноќен полумаратон во нашиот град

Види повеќе

јули 19, 2018

Уличен баскет во Оф програмата на „Струмица опен фестивал“

Годинашното седмо по ред издание на „Струмица опен фестивал“ уште

Види повеќе

јули 5, 2018

СТРУМИЧАНЕЦОТ ДЕНИ ПЕРОВ НАЈБРЗ И НАЈДОБАР КЕЛНЕР!

Оф програмата на годинашното седмо издание на манифестацијата „Струмица опен

Види повеќе

јули 2, 2018

ТОНИ ЦЕТИНСКИ НА СТРУМИЦА ОПЕН ФЕСТИВАЛ 2018 ГОДИНА!

Седмиот „Струмица опен фестивал“ ќе се одржува од 10-ти до

Види повеќе