ТОНИ ЦЕТИНСКИ НА СТРУМИЦА ОПЕН ФЕСТИВАЛ 2018 ГОДИНА!

јули 2, 2018

Седмиот „Струмица опен фестивал“ ќе се одржува од 10-ти до 19 август, соопштија на прес-конференција организаторите на фестивалот – Здружението „Културно-забавен живот“. Од Здружението „Културно-забавен живот“, годинава под мотото „Слушај го срцето“, на „Струмица опен фестивал“ ќе се реализираат над 20 настани. Меѓу главните ѕвезди на овогодинешното издание на Струмица Опен Фест ќе бидат Саша Ковачевиќ, Лепа Брена, s=Саша Ковачевиќ и Марија Шерифовиќ.

Тони Цетински својот настап ќе го одржи на 19 август на струмичкиот плоштад

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ