strumica denes logo
Сообраќајка

август 22, 2019

20 годишно момче повредено во сообраќајна незгода на патот Струмица-Дабиле

На 21 Август околу 17 часот на патот Струмица кон

Види повеќе

јули 21, 2019

Едно лице загина на Василевска раскрсница на патот Струмица-Радовиш

На 21.07.2019 во 01.10 часот на магистралниот пат Струмица-Радовиш, на

Види повеќе

декември 16, 2018

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО СТРУМИЦА: ИЗЛЕТАЛ ПРЕКУ КРУЖНИОТ И УДРИЛ ВО БАНДЕРА!

Околу 1:30 часот по полноќ, синоќа на кружниот тек на

Види повеќе

јуни 25, 2018

(ФОТОГРАФИИ) Двајца загинати и 17 повредени, патот Струмица-Радовиш-Штип блокиран неколку часа

Двајца загинати и 17 повредени мигранти е билансот на сообраќајната

Види повеќе

јуни 25, 2018

(ОБНОВЕНО) 11 повредени во сообраќајка во Струмица, двајца потешко

11 лица од кои двајца потешко се повредени во сообраќајна

Види повеќе

јуни 25, 2018

Тешка сообраќајка кај граничен премин Ново Село – 11 лица повредени

Сообраќајна незгода која утринава се случила на патот Струмица граничен премин

Види повеќе