20 годишно момче повредено во сообраќајна незгода на патот Струмица-Дабиле

август 22, 2019

На 21 Август околу 17 часот на патот Струмица кон Дабиле, се случи сообраќајна незгода помеѓу автомобил со радовишки регистарски ознаки и мотор со италијански регистарски ознаки. Според очевидци на настанот 20 годишното момче кои го управувал мотород се здобил со тешки телесни повреди по што веднаш интервенирале екипи на итната медицинска помош.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: