strumica denes logo

Тешка сообраќајка кај граничен премин Ново Село – 11 лица повредени

Автор:

Датум:

јуни 25, 2018

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

јуни 25, 2018

Категории:

Хроника

Сообраќајна незгода која утринава се случила на патот Струмица граничен премин Ново Село, на излезот од селото Дабиле заврши со повредени единаесет лица.

Како што соопштија од полицијата во Струмица две лица се здобиле со  потешки повреди, додека другите поминале полесно.

Според информациите во сообраќајната несреќа учествувале трактор и две патнички возила, мерцедес и ауди а надлежни екипи се на терен за вршење увид.