Home

Perdormire

Tag - синоќа

Хроника

СТРУМИЧАНИ СЕ ГУШАТ СРЕДЕ ОКТОМВРИ, МЕРНАТА СТАНИЦА СИНОЌА НЕФУНКЦИОНАЛНА, ШТО НАВИСТИНА СЕ СЛУЧУВА?

Напоменуваме дека фотографијата е направена во 2017 година. Преголемата загаденост со чад и смрдеа деновиве може да се почувствува во Струмица, а особено...

Хроника

ОТКАКО МУ ПОМОГНАЛЕ, САКАЛ ДА ГИ ПРЕТЕПА – ВОЗАЧ ПОД ДЕЈСТВО НА АЛКОХОЛ СО СВОЈОТ АВТОМОБИЛ СЕ ПРЕВРТЕ ПРЕД БОСИЛОВО!

Околу 19:30 часот синоќа пред Босилово, возач под дејство на алкохол се преврте откако изгубил контрола врз својот автомобил. За среќа тој не е повреден, но...

Хроника

ВО ЕДЕН ЧАСОТ ПО ПОЛНОЌ, СИНОЌА НА ГРАДСКИОТ ПЛОШТАД ВО СТРУМИЦА НЕПОЗНАТИ ЛИЦА ЛУДУВАЛЕ СО КОЊСКА КОЛА!

Денеска до Редакцијата на Струмица Денес пристигнаа фотографии од наши читатели на кои ни објаснија дека синоќа околу еден часот по полноќ непознати лица...