Home

Perdormire
Хроника

Почина познатиот струмички пејач Дине Стојанов-Попо, нека почива во мир

Home

По кратко боледување синоќа на 60 годишна возраст почина пејачот од Струмица кој сите го сакаа и познаваа, Дине Стојанов-Попо. Стојанов беше член на групата „Уно“ и „Македо5“ а настапувал и на повеќе македонски познати музички фестивали. Нека почива во мир…