СТРАОТНИ ФОТОГРАФИИ ОД СИНОЌЕШНИОТ ПОЖАР ВО СТАРО КОЊАРЕВО!

август 17, 2018

Синоќа во селото Старо Коњарево, општина Ново Село избувна страшен пожар во кој изгореа четириесет крави, десет телиња, трактор, огревно дрво и друга земјоделска механизација. Пет протипожарни возила од Струмица и Ново Село учествувале во гаснењето на големиот пожар.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: