Home

Perdormire

Tag - НАГРАДИ

Култура

(ФОТОГАЛЕРИЈА) НА ДЕНЕШНАТА СВЕЧЕНА СЕДНИЦА БЕА ДОДЕЛЕНИ ГОДИШНАТА НАГРАДА И НАГРАДАТА ЗА ЖИВОТНО ДЕЛО НА ОПШТИНА СТРУМИЦА – ПОГЛЕДНЕТЕ КОЈ БЕА НАГРАДЕНИТЕ!

Општина Струмица денеска го празнуваше Денот на заштитниците „Св.15 тивериополски свештеномаченици“. Празнувањето започна со Света божествена литургија во...

Култура

РЕБЕКА КОЛЕВСКА И СТЕФАН ДЕЛЕВ ОД СТРУМИЦА ИЗБРАНИ ЗА НАЈДОБРИ УЧЕНИЦИ ПО СТРУКИ ОД ЗАВРШНИТЕ ГОДИНИ!

Министерката за образование и наука Рената Дескоска денеска ги додели наградите од изборот за најдобар ученик по струки од завршните години –„Лидер“ од...