strumica denes logo
фудбал

април 14, 2018

Академија Пандев среде Кратово ќе го лови Силекс за прва пролетна победа!

По фантастичниоит есенски дел, ретко кој очекуваше дека новајлијата во ПМФЛ, Академија

Види повеќе

април 14, 2018

ФК Беласица и ЖФК Тиверија со упис на млади фудбалери и фудбалерки

Вчера дел од тренерите од двата тима присуствуваа во ОУ

Види повеќе

април 13, 2018

Тиверија со едната нога во финале на женскиот фудбалски Куп!

Екипите на Тиверија Струмица и Драгон од Скопје одиграа натпревари според планот и поради

Види повеќе

април 11, 2018

Куп: Академија Пандев сака историско финале, Пелистер брои „жртви“ после труењето со храна

Дебитантот во прволигашкото друштво, тимот на Академија Пандев, се наоѓа

Види повеќе

април 11, 2018

(ВИДЕО) Струмичанецот Дени Илиев одбрани пенал и го одведе Арсенал во финале!

Македонскиот фудбалски репрезентативец, голманот Дејан Илиев, го одведе својот тим

Види повеќе

април 8, 2018

„Пандевци“ не знаат за триумф и по 12 меча!

Фудбалерите на Академија Пандев и Вардар ремизираа на стадионот „Кукуш“ во Турново, играјќи 1-1 (0-0).

Види повеќе

април 6, 2018

Тиверија со отворен пат до женското Куп-финале!

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) ги извлече паровите за полуфиналето

Види повеќе

март 31, 2018

ПАДНА И КОЖУВ: БЕЛАСИЦА НЕЗАПИРЛИВО СЕ ДВИЖИ КОН ПРВАТА ЛИГА!

Денеска со почеток од 15:00 часот на градскиот стадион во

Види повеќе

март 17, 2018

БЕЛАСИЦА СО БОД СЕ ВРАТИ ОД ШТИП!

Борбена игра на двете страни, но во Штип денеска немаше

Види повеќе