strumica denes logo

ЈУГОСЛАВ ТРЕНЧОВСКИ НОВ ТРЕНЕР НА ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ!

Автор:

Датум:

март 6, 2018

Категории:

Струмица Денес

Автор:

Датум:

март 6, 2018

Категории:

Струмица Денес

 

Спортскиот директор на Академија Пандев, Југослав Тренчовски ќе ја има и функцијата тренер на струмичани, откако Панче Стојанов се раздели со петтопласираната екипа во домашното првенство

 Спортскиот директор на Академија Пандев, Југослав Тренчовски ќе ја има и функцијата тренер на струмичани, откако Панче Стојанов се раздели со петтопласираната екипа во домашното првенство.Академците во пролетните 4 кола во домашното првенство имаат освоено само два бода и се без победа. По серијата скромни резултати и два порази, со две нерешени, Стојанов одлучи да се повлече.

На негово место како привремено решение ќе биде Тренчовски, кој е алфа и омега кај струмичани.