strumica denes logo
фудбал

мај 9, 2019

ГОРАН ПАНДЕВ СО ЧЕСТИТКА ЗА АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ!

По историскиот пласман во Академија Пандев, се огласи и првиот

Види повеќе

мај 9, 2019

(ВИДЕО) Струмички „чуда“: Како Беласица за пет минути загубен меч го претвори во победа!

Струмичка Беласица преку ноќ од тим за Втора лига заигра

Види повеќе

април 16, 2019

И РАДЕ ЦИЦМИЛОВИЌ СИ ЗАМИНА ОД БЕЛАСИЦА!

Со заминувањето на Ѓоко Хаџиевски од Беласица, од редовите на

Види повеќе

април 8, 2019

Силекс ја изненади Беласица и ја оддалечи од битката за опстанок!

Екипата на Силекс забележа голема победа на стадионот „Младост“ во

Види повеќе

април 6, 2019

Надежите на Академија Пандев на силен турнир во Босна, прв противник Рома!

Македонскиот прволигаш Академија Пандев важи за клуб кој можеби најмногу

Види повеќе

април 5, 2019

Пандев се повредил на настапите на Македонската репрезентација и не играше против Интер!

Тренерот на Џенова, Чезаре Прандели откри дека капитенот на македонската

Види повеќе

април 3, 2019

Дербито се игра во Струмица: Можат ли „пандевци“ до скалпот на Шкендија?

Дербито од 26. коло во Првата македонска фудбалска лига денеска

Види повеќе

март 29, 2019

ПРВА ЛИГА – 25. КОЛО: „ПАНДЕВЦИ“ ДОМАЌИНИ ВО ТУРНОВО, БЕЛАСИЦА НА „МЛАДОСТ“

Љубителите на фудбалот во Струмица и блиската околина, вон недела

Види повеќе