strumica denes logo
фудбал

март 22, 2019

И Џенова со честитка до Пандев: Ти си феноменален, ти си гордоста на Македонија!

Горан Пандев синоќа испиша историја во македонскиот фудбал и по

Види повеќе

февруари 28, 2019

БЕЛАСИЦА ПОВТОРНО ИЗГУБИ НА ДОМАШЕН ТЕРЕН, „ЛАВОВИТЕ“ НАПРАВИЈА ГОЛЕМ ЧЕКОР КОН ФИНАЛЕТО!

Македонија Ѓорче Петров ја совлада Беласица со 0-1 во првиот

Види повеќе

февруари 23, 2019

Пандев: Би сакал да ја заокружам кариерата со пласман на ЕП со Македонија!

Еден од најдобрите македонски фудбалери во историјата Горан Пандев се

Види повеќе

февруари 18, 2019

ВИДЕО: „Пандевци“ ги надиграа „лавовите“ и остануваат хит во мак-фудбалот

Како што заврши есенскиот дел, Академија Пандев, така го започна

Види повеќе

февруари 11, 2019

ЗА НЕВЕРУВАЊЕ: Академија Пандев му даде шест гола на Вардар на последниот тест!

Најтрофејниот македонски клуб, ФК Вардар доживеа вистински дебакл на последниот

Види повеќе

јануари 18, 2019

РАДЕ ЦИЦМИЛОВИЌ ПОВТОРНО ТРЕНЕР НА ФК БЕЛАСИЦА!

Раде Цицмиловиќ: – Чест и задоволство ми е што повторно

Види повеќе

јануари 16, 2019

БЕЛАСИЦА ОЗНАЧИ СТАРТ НА ПОДГОТОВКИТЕ!

И струмичка Беласица, последна од прволигашите, означи старт на подготовките

Види повеќе

јануари 14, 2019

ПРИЈАВЕТЕ СЕ: ВО ЧЕСТ НА ЏОКО ПОПОВСКИ ОРГАНИЗИРАН МЕМОРИЈАЛЕН ТУРНИР ВО МАЛ ФУДБАЛ!

Со огромна чест и задоволство Ве покануваме на четвртиот Меморијален

Види повеќе

декември 17, 2018

СО ПОБЕДАТА НАД АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ, МЛАДИТЕ ФУДБАЛЕРИ НА БЕЛАСИЦА ГО ОСВОИЈА „БЕЛАСИЦА КУП 2018″

Младите фудбалери НА ФК Беласица го освоија „БЕЛАСИЦА КУП 2018“

Види повеќе