strumica denes logo
фудбал

декември 9, 2018

СПОРТМЕДИА: Десетина тренери се нудат во Беласица

Екипата на Беласица е на одмор.  Управата мора да донесе

Види повеќе

декември 7, 2018

ГЛАСАЈТЕ: АЛЕКСАНДАР СТОЈАНОВ ОД АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ НОМИНИРАН ЗА НАЈДОБАР ТРЕНЕР ВО МЛАДИНСКИ ФУДБАЛ

Како што е веќе познато манифестацијата за избор за најдобри

Види повеќе

декември 7, 2018

ФК Беласица – ФК Македонија ЃП во полуфиналето на Купот на Македонија!

ФК Беласица – ФК Македонија ЃП во полуфиналето на Купот

Види повеќе

ноември 23, 2018

Ренова: Балдовалиев е иницијатор на физичкиот напад врз нашите фудбалери!

„Гипсарите“ загубија со 3-1 и обвинуваат за судиски грешки, но

Види повеќе

ноември 10, 2018

БЕЛАСИЦА ПОСРАМОТЕНА СРЕДЕ СТРУМИЦА

Македонија Ѓорче Петров ја прекина црната низа во македонскиот фудбалски

Види повеќе

ноември 6, 2018

БРАВО: Беласица и Македонија ЃП во сабота ќе играат за малата Нина

Фудбалскиот клуб Беласица влегува во друштвото на мноштвото спортски клубови

Види повеќе

ноември 5, 2018

Со голот на Љупче Дориев „пандевци“ до важна победа над Работнички

Академија Пандев со голот на Љупче Дориев славеше против Работнички

Види повеќе

октомври 28, 2018

ВИДЕА ОД ГОЛОВИТЕ: „Пандевци“ убедливи на Кукуш – Беласица немаше сили за победа!

Екипата на Беласица и во второто дерби на Струмица, повторно

Види повеќе