strumica denes logo
Дабиле

април 16, 2019

(ВИДЕО) СЕ ЗАПАЛИ АВТОМОБИЛ ВО ДАБИЛЕ!

Околу 19.30 часот синоќа се запали автомобил во движење во

Види повеќе

март 27, 2019

ПОЖАР ВО ДАБИЛЕ, НАПРАВЕНА Е ПОГОЛЕМА МАТЕРИЈАЛНА ШТЕТА!

На 27.03.2019 година од страна на увидна екипа од Сектор

Види повеќе

октомври 25, 2018

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА КАЈ ДАБИЛЕ!

Сообраќајна несреќа пред околу 40 минути кај село Дабиле. Како

Види повеќе

октомври 12, 2018

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА КАЈ ДАБИЛЕ – УЛИЦАТА БЛОКИРАНА!

Пред два часа во близина на селото Дабиле се случи

Види повеќе

септември 28, 2018

И населеното место Просениково ќе добие канализационен систем

По Дабиле и населеното место Просениково ќе добие канализационен систем.

Види повеќе

септември 25, 2018

Започна изградбата на канализациониот систем во населеното место Дабиле

Во населеното место Дабиле започна со изградба канализациониот систем во

Види повеќе

јули 27, 2018

43,7 милиони денари за изградба на канализација во Дабиле и Просениково

Населените места Дабиље и Просениково ќе добијат канализациски системе за

Види повеќе

мај 2, 2018

ОГЛАС: ФИРМАТА НАЈК ПРОМ ДООЕЛ-ДАБИЛЕ ВРАБОТУВА-ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ ДЕТАЛНИТЕ ИНФОРМАЦИИ!

Фирмата Најк Пром ДООЕЛ с.Дабиле – Струмица има потреба од

Види повеќе