(ВИДЕО) СЕ ЗАПАЛИ АВТОМОБИЛ ВО ДАБИЛЕ!

април 16, 2019

Околу 19.30 часот синоќа се запали автомобил во движење во Дабиле, информираат од ТППЕ Струмица. Загинати и повредени нема, а причинета е поголема материјална штета. Пожарот на автомобилот е изгаснат по интервенција на струмичките пожарникари.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: